top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoragescha photography

Ako prebieha celý proces svadobného fotenia

Aktualizováno: 7. 7. 2022

Začneme vo fáze, kedy ste si vybrali na váš veľký deň práve mňa.


Osobné stretnutie


Pre mňa veľmi dôležitá časť celého procesu, nakoľko sa zoznámime, uvoľníme napätie a hlavne všetko dopodrobna dohodneme.

Porozprávame sa o tom, ako bude váš svadobný deň vyzerať, o tom, čo je pre vás najdôležitejšie, aké fotky sa vám páčia a kde by ste sa radi fotili.

Ak nemáte odpovede, alebo svoju predstavu, rada vám s tým pomôžem, poradím a spolu niečo krásne vymyslíme. Na základe skúseností s vami preberiem čomu sa vyhnúť a čomu naopak nie.

Zároveň je toto stretnutie výborná príležitosť sa trošku spoznať a aj vám bude určite príjemnejšie, že na svadbe nebudete vidieť pobehovať úplne cudzieho človeka.Predsvadobné rande fotenie


V prípade, že ste si vybrali aj túto možnosť z mojej ponuky, tu je pár informácií prečo je to dobré. Okrem príjemných neformálnych fotiek, ktoré môžete využiť tiež na svadbu ako dekorácie, na darčeky pre hostí alebo čokoľvek čo vám napadne, budete pripravení na svadobné fotenie tak, že vás nič neprekvapí. Viac sa uvoľníte a aj ja vás spoznám vrámci fotenia, a budem vedieť, čo všetko môžeme pri fotení vymyslieť a v čom sa zas necítite až tak dobre.

Možno si poviete, že načo sú vám dve rovnaké fotenia v krátkom časovom rozostupe. No nie je to až tak pravda. Rande fotenie je už z názvu proste rande, je uvoľnené a v neformálnom oblečení, takže sa môže odohrávať kdekoľvek kam by ste išli randiť...v meste, na opekačke, na člnkoch, na zmrzline....čo vás len napadne. Hlavné je, že si vieme užiť veľa zábavy a odchádzame z fotenia už ako kamaráti :)Svadobný deň a portrétne fotenie


A je to tu...

Svadobný deň....váš svadobný deň, ktorý chceme mať všetci dokonalý, takže si ho určite nepokazte stresom a naháňaním. Je potrebné si nechať časové rezervy a mať harmonogram tiež nie je na zahodenie. Keďže je to váš deň, nikdy nie je lepšia príležitosť ako dirigovať rodinu a kamarátov, aby vám boli po ruke a obskakovali vás.

Ja som vám k dispozícii podľa našej dohody od ranných príprav alebo neskôr. Snažím sa byť poruke a zachytiť všetko potrebné, no neraz som už aj obliekala nevestu alebo chystala občerstvenie. Multifunkčnosť mi nechýba :)

Počas celej svadby striehnem na jedinečné momenty a snažím sa zaradiť medzi hostí tak, aby ma nevnímali ako nejakého cudzieho človeka, ale boli pekne uvoľnení a miestami skúšam byť aj neviditeľná.

Na fotenie svadobných portrétov je niekoľko možností : pred obradom, odbehnúť si z hostiny, alebo fotenie v iný deň.

Možno ste už počuli, že pri fotení je najdôležitejšie dobré svetlo a je to pravda. Ja vám pri našom stretnutí vysvetlím výhody a nevýhody každého jedného z nich. No výber zostáva stále na vás.Spracovanie a úprava záberov


Po svadbe prichádza druhá fáza mojej práce. Sedím pri počítači desiatky hodín a upravujem vaše fotografie do finálnej podoby. Už pár dní po svadbe vám pošlem 2-3 portrétne fotografie na ukážku aby ste sa mohli pochváliť kamarátom a rodine.

Keď už som s fotkami spokojná, zaobstarám kvalitnú tlač, gravírovanie vašej krabičky s fotkami, pripravím usb kľúč, pribalím malý darček a už aj vám volám.


Odovzdanie fotografií


Táto fáza prichádza najneskôr 6-8 týždňov po vašej svadbe. Odovzdanie prebieha prostredníctvom online galérie, kuriéra alebo osobného stretnutia.

Popravde poslednú možnosť mám najradšej, lebo vidím vaše reakcie na fotografie.

Ak budete so všetkým spokojní, už nič nebráni tomu, aby ste si fotky užívali a ja vám prajem krásny spoločný život a som vďačná že som mohla byť súčasťou jeho prvého dňa.

62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page